Zemřel americký herec Robert Blake, kvůli vraždě manželky zkrachoval

Agentura Reuters píše, že herec, který v různých rolích vystupoval od dětství, získal uznání také za své ztvárnění postavy psychopatického vraha ve snímku Chladnokrevně, který byl adaptací stejnojmenného románu Trumana Capoteho. Naposledy se na stříbrném plátně objevil v thrilleru Davida Lynche Lost Highway o muži, jenž zabil svou manželku.

V roce 2002 byl Blake obžalován, že zastřelil svoji manželku Bonnie Lee Bakleyovou, aby získal do péče jejich malou dceru. Podle obžaloby o zavraždění své manželky prosil i jiné lidi. Na konci ostře sledovaného tříměsíčního procesu byl osvobozen. U soudu se o Bakleyové mluvilo jako o podvodnici posedlé celebritami, která ho vlákala do manželství tím, že otěhotněla. Než se v roce 1999 seznámila s Blakem, byla devětkrát vdaná a vydělávala si tak, že si pod různými identitami zadávala inzeráty v časopisech a přesvědčovala muže, aby jí posílali peníze.

V listopadu 2005 ovšem soudce Blakeovi v souvislosti se smrtí Bakleyové nařídil, aby jejím dětem vyplatil 30 milionů dolarů, kvůli čemuž herec musel vyhlásit bankrot. Proti rozhodnutí se neúspěšně pokoušel odvolat, nicméně podařilo se mu výši částky snížit na 15 milionů dolarů, píše britská BBC. Výsledky soudů média přirovnávala k případu bývalé hvězdy amerického fotbalu O. J. Simpsona, který byl roku 1994 zproštěn viny v souvislosti s vraždou bývalé manželky a jejího známého, nicméně později během civilního procesu ho soudce za smrt těchto lidí shledal odpovědným.

Robert Blake vždy trval na tom, že je nevinný. V několika rozhovorech pro média dával najevo, jak je naštvaný na policisty, kteří případ vyšetřovali, a jak ho to přivedlo na mizinu.